کارگردان ها

کوروش حسینی

کوروش حسینی کارگردان - نویسنده - تدوینگر

کوروش حسینی 

(فارغ التحصیل رشته سینما و ادبیات)

…………………………………………………………………………………………………………………

عنوان های هنری :

کوروش حسینی استاد بازیگری

کارگردان –   تهیه کننده  و نویسنده  – کارشناس فیلم . فیلمنامه . داستان – مشاور کارگردانی و نویسند گی – کارشناس صدا  و سیما ی  جمهوری اسلامی ایران  در  مورد سینما ،  فیلمنامه و موسیقی-  مدیریت پنجمین جشنواره فیلم کوتاه بین اللملی وارش در مازندران (بابل ) – به عنوان تدوینگر در پروژه های مختلف سینمایی وتلویزیونی – مسول هماهنگی و مدیریت داوران در ششمین جشنواره فیلم کوتاه  بین المللی وارش ( بابل ) . دبیر همایش دکتر فرید حسینی زاده . داوری در جشنواره مستند بین المللی ترکیه   . تدریس بازیگری سینما و کارگردانی سینما در موسسه خط رشد .مدیر عمل موسسه آرت لند …..

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

رزومه کاری فیلمسازی :

تهیه کننده و کارگردان :  مستند قایق نجات برای شرکت ملی نفت کش ایران

تهیه کننده و کارگردان :  فیلم سینمایی شطرنج

فیلم سینمایی شطرنج

به کارگردانی و نویسندگی : کوروش حسینی

این فیلم به شیوه دیجیتال تصویر برداری شده است. در این فیلم مهره های شطرنج در صفحه سیاه و سفید مشغول بازی می شوند.در بین سربازان سفید ، دختری خودش را به جای سرباز مرد گنجانده.او دختری است که دوست دارد سرباز باشد و از دختر بودن خودش زیاد راضی نیست. دختر ، با نگاهش همه حرکت های بازی را دنبال می کند . او بعضی وقتا می ترسد و یا مضطرب می شود اما سعی می کند زیاد احساساتش را نشان ندهد تا بقیه متوجه دختر بودن او نشوند.

در ادامه بازی کم کم مهره های سیاه ، بواسطه هوش و تکنیک های ملکه سیاه ، موفق می شوند بیشتر مهره های سفید را از بازی بیرون کنند و فقط شاه و ملکه سفید در صفحه باقی می مانند . شاه سفید در قلبش از ملکه سیاه بیشتر خوشش میاد . ملکه سفید بسیار موزی و فریبنده عمل می کند . او بیشتر جذب زیبایی های خودش است و این در صورتی است که شاه سفید زیاد به او علاقمند نیست .

ملکه سفید هم در ادامه توسط ملکه سیاه از بازی خارج می شود. شاه سفید در صفحه تنها  می ماند و با کیش شدن های متعددی از طرف مهره های سیاه مواجه می شود.شاه سفید از شکست مهره هایش و بی تدبیری ملکه سفید عصبی و پریشان است. اما خودش رادر ظاهر کنترل می کند. ملکه سیاه در چند نوبت با غرور جلوی شاه سفید می ایستد و او را تحت فشار می گذارد تا شکست خودش را قبول کند. شاه سفید با عشق به او نگاه می کند اما ملکه سیاه مقتدرانه به کارش فکر می کند و اعتنایی به او نمی کند. فشارها از طرف مهرهای سیاه بیشتر می شود . شاه سفید عصبانی می شود و اسلحه اش را در می آورد وبا خشم و جنون به همراه ملکه سفید همه مهره های سیاه را می کُشد . در انتها به طرف شاه سیاه و ملکه سیاه می روند. ملکه سفید برای ملکه سیاه فخر می فروشد .ملکه و شاه سیاه ، همچنان با اقتدار ایستاده اند و بعد از آن شاه سفید با عصبانیت ، اول شاه سیاه را می کشد و بعد از آن ملکه سفید را از پای در می آورد.

در پایان مهره های سفید در خانه های خودشان با غرور می ایستند و به روبرو خیره می شوند. اما مهره های سیاه همه کشته شده اند و آنها دیگر دشمنی را در مقابل خودشان نمی بینند.ازاینکه پیروز شده اند به خودشان می بالند.

در ادامه و بعد از گذر زمان ، مهر های سفید کمی شُل می شوند و کم کم با تن پروری خود مواجه می شوند.

سرباز دختر همه مهره های خودش را می بیند که  ولنگار شده اند و هر کس برای خودش در گوشه ای لم داده . سرباز دختر، از مواجه شدن با این موضوع زیاد راضی نیست و در ادامه با انزجار، خودش را از جمع جدا کرده و به طرف جایگاه  مهر های سیاه حرکت می کند.در حین حرکت ، کم کم لباس هایش تغییر می کند و در ادامه مسیرش به طرف جایگاه مهر های  سیاه ،  لباس ملکه سیاه به تنش دیده می شود.

سرباز دختر بعد از رسیدن به انتهای صفحه ، تبدیل به یک ملکه سیاه می شود و با قدرت جلوی مهر های سفید می ایستد .

مشاور وکارشناس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در امور :  فیلم – فیلمنامه و  موسیقی .

نویسنده و کارگردان فیلمهای کوتاه : خودکار – بازگشت فرزند – شکار ،چی ؟ – وارش – ما و کاموا – مکرمه . فیل سنگی – در صد ثانیه 

تدوینگر  فیلم– مستند تلویزیونی و سینمایی – فیلم های کوتاه و….

تدریس بازیگری – تدوین و کارگردانی در موسسه ها ی آموزشی خط رشد

 

نویسنده سریال خاوران در شرکت صبا ( شرکت انیمیشن جمهوری اسلامی ایران )

کارگردانی چند مجموعه از قسمتهای سریالهای نمایش در شبکه نسیم تهران.

تهیه کننده و دبیر همایش دکتر فرید حسینی زاده

همکاری و مشاوره در  فیلمنامه  و کارگردانی در سریال زمین خوران

کارگردان فیلم بلند سینمایی شطرنج

تدوینگر مستند فیلم خوشه و تنور در شبکه مستند سیما

نریتور ( گوینده متن ) در شبکه مستند

تهیه کننده و کارگردان تیاتر ملی ایران و ایران

تهیه کننده و کارگردان کلیپ بین المللی لالایی

کوروش حسینی

کوروش حسینی
کوروش حسینی نویسنده و کارگردان سینما

نویسنده کتاب آموزش بازیگری درخشش در قاب

تحلیل فیلمهای سینمای جهان در مجموعه سینمایی فیلم 

کارگردان مستند تلویزیونی مست هوشیاری

نویسنده فیلمنامه سینمایی اختلال

نویسنده تله فیلم زنگ انشا

نویسنده فیلمنامه مستند :  سایه

نویسنده فیلمنامه مستند:  بوکان شهر موسیقی

کارگردان فیلم بلند گزارش یک رویداد

نویسنده کتاب : فلسفه حال بیولوژیک

نویسنده مقالات تحلیلی آثار صادق هدایت.

پژوهش در فلسفه مدرن از آغاز تا آغاز نیچه

نویسنده کتاب : از بزرگراه گمشده تا بلوار مالهاند

…………………………………………………………………………………………………………………… 

جوایز :

 

برنده جایزه :  فیلم کوتاه وارش .

برنده جایزه  : جشنواره محمد رسول الله  .

 برنده جایزه :  فیلمنامه از سینمای مستند و تجربی .

 فیلم شکار،چی ؟ منتخب ده فیلم سال 84.

برنده  جایزه  :  فیلمنامه سبز – سفید – قرمز  ، از گروه نویسندگان و کارگردانان ایران 

 

شرکت در بازار نمایش  بین اللملی برای :   فیلم  شکار، چی ؟  

تقدیر از فیلم  : مستند و آموزشی قایق نجات و نفت کش در فرانسه

دارنده تقدیر از  : امور جشنواره ها برای مدیرت جشنواره

برنده جایزه فیلمنامه مشترک  معصوم  در جشنواره فیلمنامه نویسی

برنده جایزه و  لوح تقدیر و جایزه سال پلیس راهنمایی و رانندگی کشور

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………….

خبرگزاری فارس در مورد جشنواره وارش و جایزه فیلم وارش کوروش حسینی

“وارش “در بابل باریدن گرفت # ساری ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 30/11/86 داخلی.فرهنگی.وارش. جشنواره.فیلم.مازندران. رقابت سراسری 107 فیلم کوتاه در بخش های مستند، داستانی، تجربی، پویا نمایی، دفاع مقدس و مازندران شناسی امروز (سه شنبه ) تحت عنوان جشنواره “وارش ” در مجتمع سینمایی فرهنگی بابل آغاز شد. به گزارش خبرنگار ایرنا،” وارش ” در زبان محلی مازندرانی به معنی باران است و هنرمندان این خطه جشنواره سراسری فیلم های کوتاه را از سال 1378 با این عنوان در بابل استان مازندران کلید زدند. ” آلر ماد” به کارگردانی حبیب باوی ساجد ، ” ملا زهرا”ازسید محمد حسینی، “وارش” از کوروش حسینی ،
” اگر عشق” از محمد اسلامی و فیلم کوتاه ” به اندازه دوتا چشم” از قربانعلی طاهری فر در نوبت اول این جشنواره پخش می شود. همچنین فیلم های کوتاه ” تشنه نور ” به
کارگردانی محمد پور باقر ، “درخت سیب ” از توران کولی وند، ” پدر” از فاطمه الله قلی زاده، ” ردپایی بر ساحل” از مهدی اسماعیلی ، ” جایی برای زندگی ” از هادی رحیم دل ، “خدا می بیند” از رضا جمالی و ” من پرنیای هراتی هستم ” به کارگردانی علیرضا نوروزی در نوبت دوم صبح امروز پخش خواهد شد. جشنواره فیلم کوتاه “وارش” برای نخستین بار در سال 1378 در مازندران برگزار شد و امروز پنجمین دوره آن پس از سه سال وقفه در بابل کارش را آغاز کرد. در پنجمین دوره جشنواره فیلم کوتاه وارش یکهزار و 86 فیلمنامه در بخش های مستند، داستانی، تجربی، پویا نمایی، دفاع مقدس و مازندران شناسی از 712 فیلمنامه نویس به دبیرخانه این رخداد ارسال شده که 107 فیلمنامه برای شرکت در مسابقات معرفی شده است . دراین جشنواره 13 فیلمنامه نویس مازندرانی نیز حضور دارند. به گزارش خبرنگار ایرنا، به منظور استفاده سایر هم استانی ها اثارهنری این جشنواره همزمان در سینماها و مجتمع های فرهنگی شهرهای تنکابن ،چالوس ،نور،محمود آباد، ساری،سواد کوه و آمل اکران می شود. جشنواره فیلم کوتاه ” وارش ” تا سوم اسفندماه ادامه دارد.ک/3 506/2585/ 402

پخش و ارسال بین المللی مستند «گزارش یک رویداد» کوروش حسینی آغاز شد

 

به گزارش «درگاه فیلم ایران» پخش و ارسال بین المللی مستند «گزارش یک رویداد» به کارگردانی «کوروش حسینی» و تهیه کنندگی «مهدی اکبری» توسط آژانس بین المللی پخش و ارسال فیلم و فیلمنامه «درگاه فیلم ایران» به مدیریت «علیمحمد اقبالدار» آغاز شد.

«کوروش حسینی» فارغ التحصیل رشته «ادبیات دراماتیک و سینما» و «دکترای هنر»، که پیش از این کارگردانی فیلم هایی چون: «شکار،چی؟»، «خودکار»، «وارش»، «شطرنج»، «بازگشت فرزند» و «کشتی نجات» را در کارنامه خود دارد، این مستند 70 دقیقه ای را در سال 1400 به پایان رساند و آن را جهت شرکت در فستیوال های بین المللی آماده ساخت.در این بین فیلم «شکار، چی؟» جزو موفق ترین فیلم «کوروش حسینی» بوده که جوایز و افتخارات زیادی را نصیب وی کرده است.

در خلاصه‌ی این مستند آمده است که: «شخصی خیر و نیک اندیش بواسطه کارهای خویش در جامعه معروف شده است و تهیه کننده، سفارش تهیه فیلمی از این جوان موفق، را به گروه مستند سازی به کارگردانی «کوروش حسینی» می دهد. این گروه در حال ضبط تصاویر مستند از او پرده از رازهای زندگی شخصی و پنهان او برمی دارند که در نگاه اول اصل این ماجرا در همه کشورهای دیگر مرسوم بوده و هیچ اشکالی ندارد اما در ایران این موضوع را بسیار ناپسند و خلاف قانون دانسته و مهم اینجاست که او بواقع با ریا کاری صرفا می خواهد به هر طریق موفق شود.»

از عوامل این مستند میتوان به: کارگردان و تدوینگر: «کوروش حسینی»، تهیه کننده: «مهدی اکبری»، فیلمبرداران: «عباس کیانی،  و کوروش حسینی» اشاره کرد.

لینک کوتاه و استاندارد: iranfilmport.com/1094

https://atreeart.com

 

نوشته های مشابه

59 دیدگاه

 1. سلام .
  بسیار عالی ‌ موفق باشین . چند سال پیش باهاتون برخورد داشتم بسیار خوش برخورد

  1. درود بر کوروش حسینی عزیزم، باعث افتخار ملت ایران هستی، زنده باشی و سرفراز, برایت سلامتی و طول عمر با عزت آرزومندم
   🙏☘️

 2. با درود جناب آقای حسینی

  بنده میلادی دانشجوی شما هستم . بسیار از شما آموختم

   1. درود استاد
    علیرضا گشایش هستم . در مرود کارگدانی و اموزش کارگردانی حتما مطلب بذارینک

 3. کتاب درخشش در قاب در مورد اموزش بازیگری در سینما رو خوندم عالی بود

 4. سلام اقای حسینی
  بسیار عالی ممنون از شما بابت این سایت با محتوای خوب 👌

 5. درود و دو صد درود بر شما هنرمند ارزنده کشور . در مکتب شما چیزها آموختم . شاگردتان :رسول زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.