نقد فیلم

نقد فیلم درخت گردو

نقد کوتاه فیلم های ایران و جهان بسیارکوتاه . مختصر . مفید

درخت گردو : کارگردان : محمدحسین مهدویان 

 

دکوپاژ همیشگی( دکوپاژ یعنی اندازه نما . تعیین زاویه دوربین و در کل هر آن  چیزی که بوسیله دوربین ثبت و ضبط و تدوین می شود و شما می بینید )  مهدویان در یک فیلم ملودرام و درام کاربرد نداشت . باید بداند هر سخن جایی و هر دکوپاژ مکان و زمانی دارد . این دکوپاژ اتفاقا تاثیر گذاری فیلم را بسیار پایین آورده و از قدرت آن کاسته است. 

بازی بسیار بسیار بسیار بسیار بد مهران مدیری که هیچ جای صحبتی نذاشته . 

موسیقی بسیار بد و بی موقع استفاده شده و هیچ تاثیری در روند بار احساسی و یا مکمل معنایی فیلم نبوده .ارزش سکوت گاهی بالاتر از کاربرد بد یک موسیقی خوب است . 

قضیه کولبران در این فیلم یک وصله ناجور به تمام معناست . این قضیه در فیلم با بودنش چیزی به فیلم اضافه نمی کند و با نبودنش هم آسیبی نمی رساند . 

در قسمت خارج از کشور مربوط به دادگاه لاهه پلان های نامربوط و وصله شده و نامرتبط و یخ زده و بی معنا آنقدر استفاده شده که کیفیت همین فیلم سطحی را نیز متزلزل تر می کند .

 

 نویسندگان این فیلم  می توانستند سخنرانی قادر مولان‌پور را در داداگاه بین المللی لاهه به حد اعلا ارتقا بدهند و کارگردان هم می توانست با پلان های مرتبط و با کارگردانی مناسب یک حماسه بیافریند که در حد یک سری پلان های احساسی یخ زده به نمایش درآمده است . 

 

نقطه قوت فیلم : بازی بسیار خوب پیمان معادی

 

در آخر اینکه باز هم سوژه یی خوب به فنا رفته 

 

برا چی هی  در نقد این فیلم زیاده گویی کنم و هی از این طرف و اون طرف حرف بزنم مخاطب خسته بشه همینا کافیه دیگه .

نویسنده :  کوروش حسینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن