نقد فیلم

نقد فیلم مرد بازنده

بسیار خلاصه . مختصر نقد بخوانید

بازی بسیار بد جواد عزتی تمام تلاش هایش برای بهتر شدن نقش چه در بیان و چه در بدن منتج نمی شود او باتلاقی برای خودش ساخته که هر چه بیشتر دست و پا می زند بیشتر در بازی بدش فرو می رود.

بازی بد همه بازیگران .

فریب مخاطب داریم یا غافلگیری ؟  ما در هنر فریب مخاطب نداریم .ایکاش بواسطه فن کاشت در فیلمنامه مخاطب با نشانه گذاری های دقیق غافلگیر می شد نه با حوادث پی در پی از قبل طراحی شده نویسنده .

در سکانس برخورد شخصیت پلیس با زن صیغه یی با بازی بد آناهیتادرگاهی خود نویسنده و کارگردان دارند ما را گول می زنند یا خودشان را ؟

چرا اول شهاب اینقدر خوب معرفی شده حتی به زور و بعد اینقدر بد معرفی می شود باز هم به زور .  یاد فیلم های دهه شصت می افتم که همه یا خوب بودن یا بد . حالا اینجا ما از خوب به بد یا برعکس از بد به خوب می رسیم ؟! مثل شخصیت زن صیغه یی

دکوپاژ همیشگی و نامانوس کارگردان برای این فیلم.

لهجه قائمشهری در همه افراد کلانتری در مازندران و  بابل گردی های زیاد در کوچه پس کوچه ها و استفاده لوکیشن اداره ارشاد بابل برای اداره مرکزی پلیس تهران و با درهم آمیختگی لوکیشن های تهران و درهم برهم بودن اینکه کی میره شمال کی میاد تهران الان دقیقا این قسمت تو  تهرانه یا شمال ؟ گیج شدم .

مشکل خانوادگی فیلم بخصوص روابط تیره و تار پدر و پسر را از خود فیلم حذف کنیم آیا به داستان لطمه یی می خورد ؟

موسیقی هست اما شنیده نمی شود و هیچ تاثیری ندارد .

سوال آخر : آیا این فیلم قصد داردمثل بقیه فیلم های مهدویان ما را تخلیه کند یا به کاتارسایس یا پالایش صحیح مخاطب برساند ؟ نظر خود شما چیست ؟

از من بپرسی فقط تخلیه ست . ایکاش واقعا بازنده می شد تا مخاطب با نیروی مخوف آقا زاده ها مواجه  می شد که چطور می توانند  حتی افراد پلیس را  هم شکست بدهند .

اسم فیلم مرد برنده برازنده تر بود چون شخصیت اصلی فیلم خودش نمی خواهد ما برایش دل بسوزانیم  و چرا ما با اسم  مرد بازنده که واقعا هم بازنده نیست با ایشان بشدت و به زور احساسی برخورد کنیم ؟

 

حرف آخر : نمی دانم چرا احساس می کنم این فیلم با عجله ساخته شده است  .

 

نویسنده : کوروش حسینی

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن